KRÓLEWSKO – JAPOŃSKI RYTUAŁ MASAŻU TWARZY

To coś więcej niż masaż, to prawdziwy rytuał, prowadzony odpowiednią techniką, tempem, w odpowiedniej atmosferze, dotyka ciała fizycznego ale i duchowego.

Uroda Japonek zachwyca ludzi od stuleci, zastanawiamy się co jest sekretem nieskazitelnej, zdrowej skóry. Według starożytnej, japońskiej tradycji, piękno jest oznaką zdrowia, aby je utrzymać należy zachować równowagę i harmonię pomiędzy sferą fizyczną, duchową i psychiczną. Masaż ten ma pomóc w utrzymaniu tej równowagi.

Korzenie japońskiego masażu twarzy sięgają XV wieku. Jego bazą jest Anma, czyli tradycyjna technika masażu, stosowana w Japonii. Słowo Anma, możemy podzielić je na – An: oznaczające uciskanie i Ma: oznaczające pocieranie.

W Japonii utrzymuje się, że z twarzy można wyczytać wszystko o naszym organizmie, bo to właśnie twarz jest najlepszym źródłem informacji o nas samych.

So In – oznacza uwarunkowania genetyczne, powodujące widoczne zmiany, jak np. pieprzyki czy piegi, a także warunkujące rodzaj cery tłustej bądź suchej;
Gai In – to wskaźnik oddziaływania na organizm warunków atmosferycznych. Mówi o tym, czy jest nam za ciepło czy za zimno, zbyt sucho czy zbyt wilgotno;
Nai In – z niego z kolei dowiadujemy się, jakie czynniki wewnętrzne mogą na nas negatywnie wpływać. Nai In pokazuje na twarzy nadmiar smutku, złości, niepokoju czy strachu.

Japoński masaż twarzy pomaga nie tylko w utrzymaniu naturalnego piękna, ale jest też jednym z elementów harmonii.

Masaż składa się z czterech etapów
1. Relaks – usuwanie nadmiaru nagromadzonego napięcia w mięśniach, poprawa krążenia i dostarczenie nowych substancji odżywczych.
2. Oczyszczenie z toksyn – poprzez techniki drenujące wpływanie na ukrwienie, zmniejszenie obrzęków.
3. Lifting – poprawa elastyczności skóry, spłycenie zmarszczek, wzmocnienie mięśni twarzy.
4. Część energetyzująca – balansowanie energii wewnętrznej i sił życiowych.

Ten cudowny rytuał poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki, zmniejsza napięcia nerwowe, uwalnia od stresu, wprowadza w głęboki relaks, odmładza, pomaga w osiągnięciu równowagi pomiędzy wszystkimi sferami. Japońska technika masażu twarzy zapewnia widoczne i długotrwałe efekty, które trudno uzyskać za pomocą innych metod. Jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną formą liftingu. Pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także na dobre samopoczucie redukując stres. W przeciwieństwie do zabiegów medycyny estetycznej jest zabiegiem naturalnym i w 100 proc. bezpiecznym. Oprócz wyraźnej poprawy wyglądu skóry gwarantuje głębokie odprężenie.

Kategorie: Aktualności