Zdrowotne walory masaży wszyscy znamy ale czy znany jest masaż bańką ogniową? Jak działa? Dlaczego warto korzystać z tego typu zabiegów?

Medycy Wschodu twierdzą, że „człowiek jest na tyle młody i zdrów, na ile giętki i zdrowy jest jego kręgosłup”.

Wiele zakłóceń równowagi organizmu zależy od kondycji, stanu naszego kręgosłupa. Wady kręgosłupa mogą wywołać zaburzenia funkcjonowania wszystkich narządów. Wiele z nich może być skorygowane zabiegami nieinwazyjnymi. Wymaga to zastosowania odpowiednich metod, konsekwencji i powtarzalności.

Kręgosłup w ciele człowieka odgrywa niezmiernie ważną rolę dla zdrowia i długiego, aktywnego życia. Jest osią naszego ciała, a także ochroną dla najważniejszego z układów – układu nerwowego. Pomiędzy trzonami kręgów znajdują się krążki międzykręgowe, nazywane potocznie dyskami oraz stawy, które wraz z systemem więzadeł i mięśni odpowiadają za prawidłową ruchomość całego kręgosłupa.

W kanałach międzykręgowych przebiegają wiązki nerwów, nawet niewielkie naruszenia w relacjach międzykręgowych bezpośrednio wpływają na stan nerwów rdzeniowych i zdrowie całego organizmu. Najczęściej zaburzenia w funkcjonowaniu stawów międzykręgowych powstają na skutek długotrwałych napięć mięśni szkieletowych.

Kręgosłup stanowi nie tylko konstrukcję nośną dla mięśni, ale także chroni delikatną strukturę centralnego układu nerwowego przed wpływami środowiska zewnętrznego takimi jak, wstrząsy, urazy. Zdrowy kręgosłup pozwala na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, a co za tym idzie na doświadczanie zdrowia i harmonii wewnętrznej. Jeśli dochodzi do blokad np. w odcinku szyjnym, pojawiają się bóle głowy, szyi, rąk, pogarsza się ukrwienie mózgu, dochodzi do zawrotów głowy, obniża się percepcja oraz wydolność intelektualna. Jeśli zmiany dotknęły kręgów odcinka piersiowego pojawiają się bóle serca , żołądka, jelit. Zakłócenie pracy odcinka lędźwiowego powoduje bóle w tych okolicach, bóle i drętwienie nóg, pojawiają się skurcze mięśni nóg, problemy z pęcherzem moczowym, problemy z prostatą, problemy ginekologiczne u kobiet.

Lecznicze działanie masażu dużą bańką chińską to działanie:

 • Przeciwbólowe
 • Rozluźniające napięcia
 • Przeciwzapalne

Metoda leczniczego masażu bańką chińską obejmuje również stawianie baniek w miejscach bolesnych, objętych procesem zapalnym (stawy), rwa kulszowa, po urazach, nadwyrężeniach, przed wysiłkiem fizycznym (w celu zwiększenia wydolności mięśni), po wysiłku fizycznym w celach regeneracji, w przypadku mięśniobóli, nerwobóli, bóli kręgosłupa, bóli napięciowych karku.

Działanie przeciwbólowe na miejsca objęte zapaleniem, urazem, wzmożonym napięciem, to przede wszystkim rozluźnienie, głębokie działanie masażu, działanie wspomagające układ immunologiczny, wytworzenie przeciwciał, działanie miejscowe ciepłem, oczyszczające, wspomagające krążenie krwi, limfy.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak ogromne znaczenie ma zdrowy kręgosłup nie tylko dla zdrowia fizycznego ale i psychicznego. Jako, że jesteśmy jednością psychosomatyczną wszelkie blokady, ból, napięcia przekładają się również na nasz stan emocjonalny powodując obniżony nastrój, nerwowość, a nawet depresję. Nasze emocje wpływają na nasze całe życie. Głęboki masaż w relaksacyjnym otoczeniu, przy użyciu gorącej bańki nie jest bolesne a powoduje uczucie relaksu, spokoju i szczęścia.

Masaż daje niezwykłe efekty w postaci ogólnej poprawy samopoczucia i sprawności. Należy jednak pamiętać, iż po pierwszym zabiegu ból może się nasilić, mogą pojawić się bóle głowy, osłabienie, pogorszenie wyników badań. Kontynuacja terapii powoduje ustąpienie dolegliwości bólowych, zapalnych, napięciowych.

Przed każdym zabiegiem terapeuta przeprowadzi wywiad w celu wykluczenia przeciwskazań, takich jak:

 • Przebyte operacje kręgosłupa,
 • Przepukliny,
 • Choroba nowotworowa,
 • Gruźlica,
 • Wysiękowe zapalenie stawów,
 • Wysoka gorączka,
 • Żylaki, zakrzepica,
 • Nieuregulowane nadciśnienie,
 • Padaczka,
 • Obfita miesiączka
 • Silna anemia, anoreksja
 • Reumatoidalne zapalenie stawów.

Zapraszamy na terapie bańkami oraz masaże bańką ogniową

Gabinet Zdrowie/ Uroda/ Relaks
ul Limanowskiego 51 C, Żyrardów
tel: 509 509 499