Hawajski masaż leczniczy, to wpływanie na stan psychiczny i fizyczny, to przywracanie równowagi i harmonii. Jego źródło leży w hawajskiej filozofii Huny, która mówi o poszukiwaniu miłości i harmonii.

Lomi w języku hawajskim oznacza naciskać, ugniatać, pocierać, jak również pracować nad wewnętrzną i zewnętrzną stroną człowieka, ale także “dotyk miękkiej, aksamitnej łapy zadowolonego kota”. Powtórzenie słowa lomi, wzmacnia jego znaczenie, a słowo nui oznacza ważny, jedyny w swoim rodzaju…

Lomi-lomi nui to zatem masaż intensywny, dający jedyne w swoim rodzaju uczucie błogości przenikające ciało i duszę. Dzięki temu, że tajniki lomi-lomi nui zostały ujawnione ludziom spoza Hawajów, współczesny, zestresowany człowiek kultury zachodu, może poczuć tą prawdziwą ceremonię na własnej skórze, odnaleźć harmonię, odprężenie w sferze cielesnej i duchowej.

Lomi Lomi w tradycji hawajskiej, to “człowiek na ołtarzu”, ceremonia odbywała się wiele dni, człowiek leżał na kamiennym stole, a właściwie ołtarzu, rytuał połączony był z tańcem hula i śpiewem, miał na celu duchowe oczyszczenie, w przełomowym momencie życia.

Celem masażu jest nie tylko rozluźnienie naprężonych mięśni, lecz praca nad całym człowiekiem za pośrednictwem usuwania naprężeń lub blokad w jego wnętrzu. Działa delikatnie, ale głęboko na mięśnie, poprzez ciągłe płynne głaskanie i nacisk. Pomaga zdjąć blokady, uwolnić energię i co za tym idzie leczy.

By masaż był uzdrawiający musi towarzyszyć mu miłość i całkowite skupienie na pacjencie. Ważne tu są troskliwe ręce i kochające serce. Masażysta nie traktuje klienta jako kogoś, kto się „zepsuł”, ale jako kogoś, komu trzeba pomóc powrócić do wewnętrznej harmonii.

Przepływ energii, która wynika z płynnych ruchów, połączonych z pełnym miłości dotykiem pozwala uwolnić stare poglądy, wzory i zachowania dające ograniczenia, które wbrew temu co myślimy, nie są przechowywane w mózgu ale w komórkach naszego ciała. Według hawajskiego postrzegania, przepływ energii jest blokowany przez nadmierne napięcie mięśni, które powoduje ból i chorobę. Kiedy występuje brak harmonii, odczuwany jest ból fizyczny, umysłowy, emocjonalny oraz duchowy.

Masaż lomi lomi Nui zaczyna się zwykle od bezruchu – ciszy pomiędzy masażystą a klientem, często wtedy ręce masażysty łagodnie spoczywają na plecach klienta. Jest to czas na wypowiedzenie przez masażystę błogosławieństw i modlitw o uzdrowienie tych miejsc, w których będzie wykonywany masaż. Sam klient może też skupić się na swojej intencji – prośbach o uzdrowienie, jakiego oczekuje.

Masaż jest płynny i rytmiczny, ruchy wykonywane są głównie przedramionami oraz dłońmi.

Inną cechą tego masażu jest to, że w tym samym czasie mogą być masowane inne części ciała, na przykład jedna ręka pracuje nad ramieniem, a druga na przeciwległym biodrze. To pomaga masowanemu całkowicie się odprężyć, ponieważ skupienie się na dwóch innych obszarach jest dla mózgu bardzo trudne. Do masażu używa się podgrzanego, ciepłego olejku, co pogłębia odprężenie i przenosi człowieka na hawajskie plaże, otula ciało ciepłem i aromatem oraz delikatnym dotykiem miłości.

Gabinet Zdrowie/ Uroda/ Relaks
ul. Limanowskiego 51 C, 96-300 Żyrardów
tel: 509 509 499
Kategorie: Aktualności