Masaż bambusem z ang. bamboo massage, to nowy sposób na naturalne uwolnienie od napięć i stresu, ciągłego pośpiechu życia codziennego. Poznajcie jak wiele korzyści płynie z tego cudownego masażu.

W związku z tym, iż jest to masaż z użyciem naturalnych bambusowych pałeczek i miotełek, które są antyalergiczne i antybakteryjne, użycie narzędzia jakim jest kij bambusowy nie powoduje żadnych reakcji skórnych. Oprócz mechanicznego działania, które pobudza organizm do usuwania toksyn, rozluźnia i relaksuje, poprawia przepływ krwi, ma właściwości drenujące, usuwające obrzęki, antycellulitowe i modelujące, usuwające bóle pleców, to również działa pobudzająco na siły witalne organizmu. Bambusy ze względu na swoją budowę bogatą w krzem są naturalnymi piezoelektrykami, tzn. poprzez pocieranie i uciski pałeczkami wywołujemy zjawisko, które jest wykorzystywane np. w zapalniczkach. Dlatego też często pacjenci po masażu czują się dosłownie doenergetyzowani.

Pochodzenie tego masażu ma kilka źródeł, a łączenie technik masażu ciała przy użyciu pałeczek bambusowych z innymi terapiami i tworzenie własnych autorskich sposobów relaksująco – leczniczych jest bardzo ciekawe, skuteczne i niosące wiele korzyści. Pałeczki i miotełki bambusowe były znane od stuleci i wykorzystywane przez samurajów i wojowników innych, tradycyjnych sztuka walki do szybkiej regeneracji po walkach. W wielu krajach azjatyckich narzędzia te wykorzystywane są do pobudzania przepływu energii chi w systemie meridianowym podczas ćwiczeń Quigong. Inną teorią, która zakorzeniła tą technikę w Europie, jest obserwacja, którą później opracował francuski kinezyterapeuta Gill Amsallem, a mianowicie zaczerpnął on z obserwacji misiów panda, które ochoczo ocierały się o pędy bambusa.

To, co wykorzystuję w swoich terapiach, używając pałeczek i miotełek bambusa, to:
 1. Masaż relaksacyjny całego ciała
 2. Masaż drenująco – antycellulitowy z elementami refleksoterapii
 3. Masaż pleców bambusem.
 4. Refleksoterapia stóp
Masaże relaksacyjne bambusem wykonuję zawsze przy użyciu ciepłego oleju, w otoczeniu świec i aromatów kadzidełek, co przenosi pacjenta w świat głębokiego odprężenia i relaksu, ma wymiar energetyczno – duchowy i pobudza własne mechanizmy odnowy do działania.
Masaże o działaniu ujędrniającym i antycellulitowym wzbogacone są o preparaty z kolagenem naturalnym. Użycie balsamu kolagenowego, wyszczuplająco – antycellulitowego wzmaga działanie modelujące. Do stóp stosuję krem odmładzający, kolagenowy, co w połączeniu z masażem pomaga w usunięciu toksyn, uciążliwych obrzęków, odmładza, nawilża skórę stóp.

Masaż bambusem korzyści:

Relaksacyjne i antystresowe
 • uwolnienie od nagromadzonego stresu,
 • złagodzenie napięcia mięśni,
 • głęboki relaks i ulga dla zmęczonego ciała,
 • dodaje energii.
Lecznicze
 • poprawia krążenie krwi i limfy w organizmie,
 • usprawnia działanie układu trawiennego i pozwala szybciej pozbyć się toksyn z organizmu
 • masaż bambusem dociera do tkanek głębokich, dzięki niemu zwiększa się także dotlenienie komórek,
 • zabieg polecany jest osobom chcącym schudnąć i zredukować cellulit, ponieważ odżywia skórę, działając na nią regenerująco i modelująco.

Należy pamiętać, że terapie masażami, czy bańkami ogniowymi, konchowanie uszu, to zabiegi dla osób chcących w sposób naturalny wspomóc swój organizm do samoleczenia, które wierzą w moc energii i mądrość natury. Wszystkie osoby cierpiące na bóle głowy, również migrenowe, częste infekcje górnych dróg oddechowych, bóle pleców, mięśni, rwy kulszowe, nerwice, przewlekły stres, przewlekłe napięcie, bezsenność, zmęczenie, brak energii powinny skorzystać z tego typu zabiegów, ponieważ leczenie powinno odbywać się usuwając przyczynę tego stanu rzeczy a nie tylko objaw.

Wskazaniem do masażu pałeczkami lub do terapii bańkami ogniowymi są przeciążenia wynikające z aktywności fizycznej. Zabiegi te mogą dodać witalności osobom chcącym zwiększyć swoją wydolność jak również osobom, które chcą wyciszyć i zregenerować organizm po wysiłku fizycznym.

Kategorie: Aktualności