Brakuje Ci wiary we własne siły? Nic Ci się nie udaje? Nie kończysz zaczętych spraw? Uważasz, że to wina otoczenia, okoliczności, męża, żony, dzieci? A może teściowej? Szukasz odpowiedzi na pytanie – jak żyć lepiej?

Otóż odpowiedź jest bardzo prosta, tak prosta, że wiele ludzi ją bagatelizuje i nie zdaje sobie sprawy z tego, że WSZYSTKO ale to WSZYSTKO  zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Musimy tylko podjąć taką decyzję. Słowo decyzja pochodzi od łacińskiego de i caedere, które oznaczają „od” i ciąć”. Podjęcie decyzji polega na odcięciu się od wszelkich innych ewentualności, od złych przekonań zakodowanych w nas od urodzenia.

Zbyt wielu z nas nie wie tak naprawdę co to jest sukces a co to jest porażka, nadużywa się słowa „porażka” do pewnych sytuacji, które na naszej drodze akurat się nie udały. Sukcesem jest przecież to, że idziemy właściwą drogą, że czerpiemy radość z tego jak żyjemy i co robimy, osiągamy postawione sobie cele lub zmieniamy te cele po to aby osiągnąć ten wymarzony rezultat. Po drodze upadamy wielokrotnie i wówczas wielu z nas uważa, że ponosi porażki. Pamiętajmy, będąc w nurcie życia nie ma porażek są tylko złe decyzje, które pomagają nam zrozumieć nasze błędy i podjąć te właściwe. Co jest więc porażką? Porażką jest to, że nie zdajemy sobie sprawy z sił w nas drzemiących i pozwalamy na to, żeby porwał nas nurt życia bez żadnej kontroli nad tym, gdzie chcemy dotrzeć. Gorszą sprawą jest jeszcze to, że tak wielu ludzi nie wie dokąd zmierza i nie ma postawionych celów. Życie z dnia na dzień bez konkretnych własnych przekonań, działań i decyzji to jest wegetacja, to jest właśnie – porażka!

Jeżeli tak naprawdę sobie coś postanowisz, to nie ma takich sił, które cie powstrzymają, jesteś w stanie zrobić wszystko.

Dlatego PODEJMUJ DECYZJE, jeżeli postanowisz, że schudniesz, to zastosujesz wszelkie możliwe działania aby to osiągnąć, jeżeli zdecydujesz, że przestajesz palić, to żadna siła nie zmusi cię do palenia. Chodzi o prawdziwe podjęte w naszych umysłach decyzje. A wiecie dlaczego tak się dzieje, bo w chwili gdy podejmujemy PRAWDZIWĄ DECYZJĘ wierzymy w nią i na końcu drogi widzimy realny REZULTAT.

Biorąc pod uwagę wszystkie akty tworzenia,

odkrywa się jedną, elementarną prawdę:

Gdy się czemuś prawdziwie poświęcamy

Wspiera nas Opatrzność.

Johann Wolfgang Goethe

Wiemy już jak ważną sprawą jest wiedza, którędy mamy iść. Ta właśnie pewność i jasność sytuacji daje ci siłę. Ta jasność oświetla ci drogę, jest twoim niewidzialnym przewodnikiem. Wyobraź sobie, że jesteś w lesie w pochmurny dzień a ty nie wiesz, gdzie masz iść. Umierasz ze strachu, każdy krok przeszywa paraliżujący lęk. Tak wygląda życie ludzi bez celu, bez podjętych decyzji. Gdy masz cel, podejmujesz decyzje, najpierw te małe, które prowadzą cię do tych największych, twoja leśna droga oświetla się a ty wiesz, że musisz się stąd wydostać. To tak jakby nagle wyszedł księżyc w pełni i ukazał ci nie tylko drogę ale całe twoje życie.

 

„Sposobem na podjęcie lepszych decyzji, jest podejmowanie ich częściej”

Anthony Robbins

Nie zgadzaj się na to, aby elementy zaprogramowane w naszych umysłach, system, w którym żyjemy, przekonania innych ludzi wpływały na twoje życie, podejmuj SWOJE decyzje, stawiaj sobie SWOJE cele, nawet jeśli inni nie wierzą w twój sukces. Najważniejsze, że ty w niego wierzysz.

Pisząc ten tekst najzwyczajniej w świecie się wzruszyłam, tyle można zrobić w życiu, tyle osiągnąć, tylko TRZEBA ZACZĄĆ. Niektóre cycaty w tym tekście pochodzą z książki Anthony Robbinsa „Obudź w sobie Olbrzyma”, która mnie zainspirowała do podzielenia się z wami moimi przemyśleniami.

 

Dlatego my też podjęłyśmy decyzję, że będziemy was motywować do działania i dzielić się swoimi doświadczeniami. Dlaczego? Bo to daje nam prawdziwą radość, napędza nas do życia.

Kategorie: Nasze opinie